ОСБ плита (OSB-3)

Плита ОСБ

OSB (Orient Strand Board) - це орієнтовано-стружкові плити (ОСП), в яких кожен наступний шар стружки укладається поперек попереднього шару. Після цього шари склеюються водостійкими смолами і кладуться під прес при високій температурі.

Види OSB

Плити ОСБ створювалися для використання в будівництві малоповерхових дерев'яних будинків в умовах відносно теплого і сухого клімату США і Канади. Цим, ймовірно, пояснюється той факт, що у вологому кліматі України широке застосування знайшли в основному вологостійкі листи класу OSB-3. Класифікація ОСБ проводиться виходячи з їх можливого застосування в будівництві.

Залежно від способу виробництва, вологостійкості і міцності розрізняють чотири види OСБ:

 • OSB-1 - має малу механічну міцність і невисоку вологостійкість;
 • OSB-2 - має високу механічну міцність, і малу вологостійкість;
 • OSB-3 - має високу міцність і стійка до впливу вологи;
 • OSB-4 - високотехнологічний тип, має підвищену міцність і жорсткість, дуже високу вологостійкість.

Крім того, OСБ поділяються за типом покриття на лаковані і ламіновані, які застосовуються під опалубку. А також за ступенем обробки - на шліфовані і нешліфовані.

Імпортні ОСБ діляться на європейські та північноамериканські, залежно від того за яким стандартом вони виготовлялися. Американський стандарт відрізняється більшою строгістю. Це стосується і вимог до міцності, і до допускам за розміром, і відповідності екологічним нормам. Однак, водонепроникність північноамериканських ОСБ помітно поступається європейським.

Для виготовлення ОСБ служить плоска стружка довжиною до 180мм і шириною від 6 до 40 мм. Шари стружки укладаються таким чином, що внутрішній шар укладається поперек листа, а зовнішні шари - уздовж аркуша. Зазвичай ОСБ лист складається з чотирьох шарів, чим досягається велика жорсткість і зменшується пластичність готового листа. Для підвищення захисних властивостей листа до клеїть смолі додається синтетичний віск і сіль борної кислоти. Після чого, в ході процесу термообробки при високотемпературному режимі і подальшого гарячого пресування, з стружок отримують готовий лист.

До основних рис листа ОСБ належать міцність, жорсткість, мала питома вага, простота обробки.

ОСБ відповідає всім вимогам, що пред'являються до плит з деревини, але при цьому володіє якісними характеристиками дерева. При цьому ОСБ, на відміну від деревини і фанери, не схильні до гниття, розшарування і викривлення. До того ж вони не гігроскопічні і не уражаються комахами.

Переваги ОСБ плити:

 • До очевидних плюсів відносяться їх стійкість до впливу вологи і підвищена міцність, а так само невелику питому вагу;
 • Обробка OSB не представляє ніякої складності. Вони легко свердлити, стругати і пиляються;
 • Лист ОСБ надійно тримає елементи кріплення. Ці показники у неї більш ніж в два рази вище, ніж у ДСП;
 • Вони застосовуються для обшивки стін, при чому з будь-якими видами зовнішніх покриттів;
 • Так само з ОСБ роблять суцільну обрешітку під покрівлю, незалежно від її типу;
 • Крім того, ОСБ широко використовується для складання чорнових підлог і статевого покриття, а так само застосовується в якості опорних поверхонь;
 • З листів ОСБ виготовляють несучі конструкції в дерев'яному житловому будівництві, а так само знімну опалубку при виробництві бетонних робіт.

Про насКомпанія Лідердах

Ми - молода та активна команда, шість років займаємось продажем покрівельних матеріалів. Проконсультуємо та підберемо матеріали, широкий асортимент товарів постійно в наявності.

Новиниостанні новини

ФотогалереяДеякі фото з сайту

КонтактиАдреса та телефони

  м.Івано-Франківськ, Європейська площа, 3

  liderdah.if.ua

  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  (096) 787 7902; (099) 917 5804